درباره نشریه

پژوهش‌نامۀ فرهنگ و زبان‌های باستانی نشریه‌ای تخصصی است که از سوی مؤسسه پژوهشی یادگار باستان انتشار می‌یابد. این نشریه در سال 1397 موفق به دریافت مجوز به شماره 81974 از وزارت ارشاد شده و به صورت دوفصل‌نامه و غیر برخط منتشر می‌شود.

 

دوفصل‌نامه پژوهش‌نامه فرهنگ و زبان‌های باستانی نشریه‌ای است که به انتشار مقالات تألیفی پژوهشگران و صاحب‌نظران در خصوص مطالعات و پژوهش‌های مرتبط با فرهنگ ایران باستان و زبان‌های باستانی ایران می‌پردازد. در این راستا نشریه پذیرای مقالاتی است که با مطالعه زبان‌ها و متن‌های ایران باستان موضوعات فرهنگی، تاریخی، اسطوره‌ای و زبانی آن دوره را مورد مطالعه قرار داده باشند. 

هیئت تحریریۀ نشریه از تمامی صاحب‌نظران، پژوهشگران و فرهیختگان دعوت می‌نماید با ارسال حاصل دست‌آوردهای پژوهشی اصیل خود در زمینه‌های مربوط به فرهنگ و زبان‌های باستانی و علوم وابسته بر غنای هرچه بیشتر نشریه بیفزایند.

نشریه تلاش دارد در جهت ارتقاء سطح علمی داوری مقالات را به وسیلۀ برجسته‌ترین استادان و پژوهشگران رشتۀ فرهنگ و زبان‌های باستانی در کمترین زمان ممکن انجام و در معرض دید پژوهشگران و دانشجویان قرار دهد. 

 

 پژوهشگران محترم می‌توانند حاصل پژوهش‌های اصیل خود را در قالب مقالۀ پژوهشی از طریق سامانه به نشانی aclr.ir ارسال نمایند.